Atelier LeaveCareLiveLife – Penitenciar Tulcea 1

O zi încărcată de emoții în cadrul atelierului desfășurat la Penitenciarul Tulcea în cadrul proiectului Erasmus+. Parcă am fi povestit la nesfârșit despre abandon și acceptare, despre bucurie și dramă, despre toleranță și răzbunare. Un prim pas spre viața în libertate, un pas pentru tinerii post-protecție spre o viață independentă. Pentru noi, o experiență unică!

A day we experienced a lot of emotions in Tulcea Penitenciary where we organised our CareLeaversParticipatoryGroup in Erasmus+ Project LeaveCareLiveLife. We could speak forever about abandon and acceptance, about joy and drama, about tolerance and revenge. A first step for a life in liberty, a step for CareLeavers for an independent life. For us, a great experience!
#LeaveCareLiveLife
#ErasmusPlus
#CareLeaversNetworkEurope
#Europe